حاشیه های ترند شده

داستان شاه آرتور در بیش از ۱۰۰۰ سال بار‌ها گفته و بازگو شده است

دوشنبه 29 آذر 1400
10:16
حاشیه پرداز

در تاریخ اسرار و معما‌های حل نشده‌ای وجود دارند که ممکن است هیچ گاه جواب مناسبی برای آن‌ها یافت نشود. در برخی مواقع از بین رفتن یک محیط باستانی به سبب مواد حفاری می‌تواند دلیل اصلی برای نیافتن دلیلی قانع کننده یا پاسخی مناسب برای این اسرار تاریخی باشد.


در موارد دیگر، ممکن است امکان ارائه شواهد جدید برای اسرار موجود وجود نداشته باشد یا شواهد باقیمانده آنقدر مبهم باشند که دانشمندان را به یک توافق نهایی سوق دهد.

داستان شاه آرتور در بیش از ۱۰۰۰ سال بار‌ها گفته و بازگو شده است. کملوت، شوالیه‌های میز گرد، جادوگر مرلین و شمشیر اکسکالیبور، همگی بخش‌های معروف داستان پادشاه آرتور هستند. با این حال، اگر شاه آرتور واقعا وجود داشت، واقعیت آنچه در آن زمان وجود داشته است احتمالا کمتر با جادو و جادوگری گره می‌خورده است. اولین گزارش‌های موجود در رابطه با این شخصیت تاریخی مربوط به قرن نهم است. این گزارشات مبنی بر وجود یک رهبر (شاید یک پادشاه) هستند که چندین نبرد علیه ساکسون‌ها انجام داده است. با این حال صحت این گزارشات نیز قابل بحث است.


برخی امکان در بریتانیا، همانند Tintagel (یک مکان ساحلی که ظاهراً خانه شاه آرتور بوده است.) وجود دارد که افسانه‌ها آن‌ها را به شاه آرتور پیوند می‌دهند. اما حفاری‌ها شواهدی دال بر بر این که آیا آرتور در آنجا زندگی می‌کرده است نشان نمی‌دهند. در نهایت، بعید به نظر می‌رسد که دانشمندان هرگز به طور قطع بدانند که آیا یک شاه آرتور واقعی وجود داشته است یا اینکه این مرد کاملاً یک شخصیت تخیلی و داستانی بوده است.


[ بازدید : 1627 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

ثبت شرکت و شرایط مختلف ثبت برند

دوشنبه 29 آذر 1400
10:15
حاشیه پرداز

در این صفحه اطلاعات روزنامه شرکت با انتخاب از فهرست «روزنامه شرکت » تعیین می شود. به همین دلیل در راستای حذف این مشکلات و تسهیل عملیات ثبت برند و حمایت بین المللی از یک برند در کشور های مختلف و همچنین دفاع از حقوق برند های مختلف تعدادی از کشور های عضو کنوانسیون پاریس گرد هم جمع شدند و اتحادیه ای را تشکیل دادند تا بر اساس قوانین این اتحادیه بتوانند از مالکیت معنوی و صنعتی کشور های عضو در راستای مقررات کنوانسیون پاریس حمایت کنند. نمونه پژوهش به روش در دسترس از ۵۸ دانشجوی پرستاری ترم 5 و 6 که در حال گذراندن کارآموزی بخش اعصاب و توراکس بودند و دارای معیارهای ورود به مطالعه بودند، تشکیل شد. دلیل انتخاب دانشجویان ترم 5 و6 این بود که دانشجو به درجاتی از مهارت بالینی مستقل رسیده باشد تا قادر به انجام بحث درمورد بیمار و انجام تکنیک­ها به­صورت مستقل جهات ثبت در دفترچه مهارت­های بالینی باشد.


در نهایت تعداد دانشجویان در گروه بحث ۳۰ نفر و در گروه دفترچه ثبت مهارت­ های بالینی ۲۸ نفر بودند که در مجموع 58 نفر دانشجو در مطالعه شرکت کردند. روند ارزشیابی گروه دفترچه ثبت مهارت­ های بالینی بدین­ صورت بود که دانشجو به مدت 2 هفته، تعداد اقدامات انجام­داده یا مشاهده ­شده در هر روز را در دفترچه ثبت مهارت­های بالینی ثبت می­ نمود و در پایان روز به رویت مربی می ­رساند تا اگر اشکالی در آن وجود دارد، توسط مربی تصحیح گردد. این کتابچه مشتمل بر اقدامات برنامه ­ریزی شده در قالب دو قسمت "فرم ثبت مهارت­ های تمرین ­شده" و "فرم ارزشیابی دانشجو در بخش" بود که در "فرم ثبت مهارت ­های تمرین شده" دانشجو باید تعداد اقدامات انجام­داده یا مشاهده­ شده در هر روز را در کتابچه خود ثبت می­کرد و در پایان کارآموزی به خود نمره می­داد و در "فرم ارزشیابی دانشجو در بخش" که در آن نام و ارزش هر یک از تکنیک­ های انجام شده توسط دانشجو مشخص بود، مربی براساس آن برای دانشجو نمره در نظر می­ گرفت.

مطالعه بیشتر:

https://tscra.org/what-we-do/theft-and-law/brand-registration/

https://www.sabterahroshan.com/


[ بازدید : 1895 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
ساخت وبلاگ تالار ثبت آگهی ملک تجهیزات نمازخانه متن مقاله دل نوشته تحقیق چیستان مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت اسپیس مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس انجام پروژه متلب خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]