حاشیه های ترند شده

میزان دسترسی در سرورهای مجازی

دوشنبه 28 تير 1400
10:15
حاشیه پرداز


به گزارش ساعت 24: میزان و نحووه دسترسی در سرورهای مجازی یکی از نکات کلیدی در هنگام استفاده از سرور مجازی یا وی پی اس است،Virtual Private Server که به‌اختصار به آن VPS گفته می‌شود،قابلیت اجرا دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز را بر روی خود دارد و کاربر میتواند با توجه به نیاز خود سیستم عامل مناسب جهت دسترسی در سرور را انتخاب کند.سرورهای مجازی و vps ها چیزی بین سرور های اشتراکی و سوررهای اختصاصی هستند.

در زمانی که حجم درخواست ها و ترافیک سایت به میزانی باشد که سرورهای اشتراکی پاسخ گو نباشد و قصد هزینه های بالا برای خرید سرور اختصاصی وجود نداشته باشد سرورهای مجازی بهترین گزینه است.سرور مجازی توانسته با کاهش هزینه نسبت به سرورهای اختصاصی و افزایش توانایی پشتیبانی از ترافیک و درخواست های بیشتر نسبت به سرورهای اشتراکی جایگاه مناسبی در این زمینه پیدا کند.

دسترسی کنسول به سرور مجازی

دسترسی به سرور مجازی توسط کاربران از طریق بستر اینترنت ممکن است، در نتیجه اگر اینترنت و یا شبکه ی سرور مجازی دچار اختلال بشود و همچنین قصد داشته باشید تا یک عملیات را قبل از اجرا سیستم عامل انجام دهید این کار برای شما از طریق دسترسی راه دور یا ریموت میسر نخواهد بود.برای دسترسی در چنین مواقعی نیاز است تا دسترسی مستقیم به سیستم عامل را داشته باشید.این نوع دسترسی مسقیم به سرور مجازی شبیه این است که شما به صورت مستقیم موس در دست دارید و به صورت کامل سیستم خود را کنترل میکنید.به این نوع دسترسی، دسترسی کنسول گفته میشود.

دسترسی به سرور مجازی با برنامه VNC

یکی از بهترین و محبوب ترین ابزارها جهت دسترسی به صورت کنسول برنامه VNC است.این ابزار با رابط کاربری مناسب و سادگی در استفاده تبدیل به معروف ترین وسیله جهت دسترسی به سرور مجازی به روش کنسول شده است،البته باید در نظر داشت کنترل پنل ها جهت مدیریت سرور های مجازی، انواع مختلفی از دسترسی های کنسول را در اختیار کاربران قرار می دهند تا کاربران با توجه به نیاز و راحتی خود بتوانند گزینه ی مناسب را انتخاب کنند.

دسترسی به سرور مجازی با ریموت دسکتاپ

جهت اتصال به سرور مجازی یا همان وی پی اس ویندوز از برنامه ریموت دسکتاپ میتوان استفاده کرد. برنامه ریموت دسکتاپ به کاربران این اجازه را می دهد که بدون نیاز به هر نوع دسترسی فیزیکی ، بتوانند به سرور مجازی یا VPS خود از راه دور وصل شوند و کنترل سیستم را به صورت کامل و دقیق انجام دهند. با کمک از برنامه ریموت دسکتاپ این امکان وجود دارد که به راحتی و با خیال آسوده از خانه به سرور مجازی خود وصل شده و اقدام به انجام وطایف روزمره خود کنید.

دسترسی به سرور مجازی ویندوز با ریموت دسکتاپ

برای باز شدن نرم افزار ریموت دسکتاپ کلید های ترکیبی WinKey + R را فشار دهید. در پنجره باز شده کلمه mstsc سرچ کرده و بر روی دکمه OK کلیک کنید. در صفحه باز شده در قسمت Computer ادرس IP سرور مجازی خود را را وارد کرده و بر روی دکمه connect کلیک کنید.سپس به وی پی اس متصل شده اید.

سخن آخر

دو نوع دسترسی به سرور مجازی یا همان وی پی اس گفته شد، دسترسی کنسول برای زمان هایی که امکان دسترسی با استفاده از اینترنت وجود ندارد و حتما نیاز است که دسترسی به سرور مجازی به صورت مستقیم صورت بگیرد.یکی از ابزارهای محبووب جهت دسترسی کنسول و استفاده مستقیم از سرور مجازی برنامه VNC است، این برنامه معروف با رابط کاربری مناسب امکان دسترسی مستقیم به سرور مجازی را برای شما میسر خواهد کرد.

دسترسی به صورت ریموت دسکتاپ برای زمان هایی است که از راه دور قصد دارید به سرور مجازی متصل شوید در چنینن مواقعی به راحتی میتوانید با کمک از نرم افزار ریموت دسکتاپ اتصال خود به سرور مجازی را برقرار کنید.


[ بازدید : 2146 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
ساخت وبلاگ تالار ثبت آگهی ملک تجهیزات نمازخانه متن مقاله دل نوشته تحقیق چیستان مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت اسپیس مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس انجام پروژه متلب خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]